Code Week 2022

10, jubileuszowa edycja Code Week już za nami. W sumie na świecie odbyło się 69055 wydarzeń, z czego aż 12775 w Polsce, co dało nam, w przeliczeniu na liczbę mieszkańców 3 miejsce!

Całe podium wyglada nastepująco:

  • Monako
  • Malta
  • Polska.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przyłączyli się do akcji Europejskiego Tygodnia Kodowania. Na lekcjach informatyki oraz zajęciach pozalekcyjnych samodzielnie programowali i kodowali, wykorzystując różne programy i strony on-line, a także karty do kodowania.
Stanęli na wysokości zadania i świetnie poradzili sobie z przygotowanymi przez nauczycielki informatyki Anetę Motykę, Małgorzatę Augustyn-Nowak i Barbarę Kudławiec aktywnościami.

A ich różnorodność była olbrzymia: kodowanie według rymowanki, dyktando graficzne - tworzenie obrazka z wykorzystaniem kodu, szukanie błędu w kodzie, wirtualny escape room, programowanie z wykorzysatniem robotów mBot, wykorzystanie googli VR, tworzenie gry w środowisku Scratch 3.0.

Code Week to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie dzieciom i młodzieży sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu.
Mamy nadzieję, że udało sie zachęcić młodszych i starszych do zdobywania kompetencji przyszłości, jaką jest między innymi kodowanie.

Aneta Motyka - koordynator akcji