Akademia Mocy

W bieżącym roku szkolnym zrealizowaliśmy kolejną edycję programu profilaktyki uniwersalnej "Akademia Mocy", skierowanego do uczniów klas II. W trakcie 10 spotkań uczestnicy rozwijali kompetencje społeczne i emocjonalne, wzmacniali poczucie własnej wartości oraz budowali pewność siebie. Uczyli się rozpoznawania emocji, skutecznych sposobów radzenia sobie ze stresem, technik relaksacyjnych, a także asertywnego zachowania w trudnych sytuacjach.

Program sprzyjał rozwijaniu wiary we własne możliwości oraz samoakceptacji. Zajęcia przebiegały w atmosferze wzajemnej życzliwości i współpracy, a uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w proponowanych ćwiczeniach, aktywnościach i rozmowach.
Mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności i doświadczenia będą stanowiły dla uczestników cenne wsparcie, zarówno w codziennym życiu szkolnym, jak i poza szkołą.

Katarzyna Ciapaj, Joanna Cieśla

Infografika Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w KrakowieInfografika Centarlna Komisja EgzaminacyjnaInfografika Kuratorium Oświaty w KrakowieInfografika Ministerstwo Edukacji i Nauki